Karaisalı Boşanma Avukatı

Karaisalı Boşanma Avukatı

Karaisalı boşanma avukatı boşanma davasında size danışmanlık yapar, gerekli tüm belgeleri hazırlar ve sizin adınıza yasal işlem başlatır.

Partnerinizle birlikte hayatınızı sonlandırmaya karar verdiniz ama önce kime başvuracağınızı ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz?

Boşanmanın bir bireyin hayatındaki en stresli olaylardan biri olduğu yaygın bir bilgidir, Karaisalı boşanma avukatı ancak böylesi zor bir dönemin, formaliteleri boşanma avukatı gibi bir profesyonele bırakırsanız üstesinden gelmek daha kolay olacaktır.

Karaisalı Boşanma Avukatının görevleri nelerdir?

Karaisalı Boşanma Avukatıgiriş bölümünde daha önce belirtildiği gibi, anlaşmalı boşanma teklifi mahkemeye sunulduktan sonra, eşler arasında bir anlaşma temelinde bir evlilik boşanabilir.

Özel bir durumda, boşanma avukatı, zorunlu danışmanlık prosedürü olması durumunda, sizin için gerekli tüm belgeleri hazırlayabilir ve boşanmadan önce sizin adınıza sosyal yardım merkezine zorunlu danışmanlık talebinde bulunabilir.

Ayrıca, ortak bir ebeveyn bakım planı oluştururken gerçek iradelerini ifade edebilmeleri ve daha sonra aldatılmış hissetmemeniz ya da bazı çocukların kendilerini aldatılmış hissetmemeleri için, haklarınız ve reşit olmayan çocuklarınızın hakları konusunda size iyi tavsiyelerde bulunmanızı isteyebilir haklarınız çiğnendi.

Her durumda, bir boşanma avukatı, anlaşmalı boşanma durumunda, eşinizle anlaşarak düzenlediğiniz mülkiyet ilişkilerini düzenlerken size çok yardımcı olabilir.

Bu durumda boşanma avukatı size sadece tavsiyede bulunmakla kalmaz, Karaisalı boşanma avukatı aynı zamanda mülkiyet ilişkilerinin düzenlenmesi konusunda da sizin isteklerinize göre yapılmasını sağlamak için bir anlaşma yapabilir, aynı zamanda eşinizin de isteklerine göre, yani karşılıklı olarak memnuniyet.

Uygulama, böyle bir sözleşmenin yazılı olarak yapılması ve eşlerin imzalarının notere tasdik ettirilmesidir.

Boşanmayı Düzenleyen Yasal Düzenlemeler Nelerdir?

Karaisalı boşanma avukatıaile hukukunda boşanma ile ilgili tüm hükümleri bulmak mümkündür, ancak asgari nafaka miktarına ilişkin kilit hükümlerin kararda bulunabileceğini belirtmek önemlidir.

Reşit olmayan bir çocuğun ortalama ihtiyaçlarına ilişkin tablodaki kararla bağlantılı olarak, aylık nafaka için gereken asgari para miktarı. Ayrıca, tüzüklerden, ortak ebeveyn bakımı planı formunun zorunlu içeriğine ilişkin Yönetmelik önemlidir.

Eşlerin mülkiyet ilişkilerine gelince, bunlar da aile hukuku tarafından düzenlenir, ancak alternatif olarak mal ve sözleşme ilişkilerine ilişkin düzenlemeler uygulanır.

Boşanma Avukatına İhtiyacınız Var mı?

Karaisalı boşanma avukatıtüm süreç boyunca size rehberlik edebilecek uzmanlar olduğunda, evrak işlerinin sizin için ek bir endişe ve hayal kırıklığı kaynağı olması gerekmez.

Dostane bir şekilde boşanıyorsanız veya mahkeme sürecini başlatıyorsanız, bir avukat tutabilirsiniz ve anlaşmalı bir boşanma durumunda, boşanma avukatı sizi prosedürün kendisine yönlendirecek ve kesinlikle dikkate alınması gereken temel hususlar ile hak ve yükümlülüklerinizi belirtecektir.

Bu, özellikle küçük çocuklarınız varsa geçerlidir, çünkü bu durumda eşinizle bir takım konularda anlaşmanız gerekir. Öte yandan, bir dava durumunda, boşanma avukatı davayı tam olarak devralacak ve menfaatlerinizi temsil edecektir.

Diğer Makaleler

Adana Avukat Ceren Sümer Cilli

Tebligat Nedir? Tebligat Gelince Ne Yapılmalıdır?

Uzaklaştırma Kararı Nasıl Alınır?

Adana Boşanma Avukatı


İletişim Bilgileri

  +90 (533) 634 24 25

  info@cerensumer.av.tr

  Gazipaşa Mh. Ordu Cad. No:7 Dinçkan Apt. A Blok Daire:3, 01010 Seyhan/Adana

Faaliyet Alanları