Adana Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Avukatı olarak doğru kişiyi bulmak oldukça önemlidir, çünkü boşanma uzun ve yorucu bir süreç olabilir ve boşanan her iki tarafta bu süreçte oldukça yıprandıklarını hissedebilirler.

Bulunacak kişi boşanma hukuku konusunda tecrübeli ve uzman olmalıdır günümüzde aile hukukunda uzmanlaşmış ve sadece bu hukuk alanında kendini geliştirmiş avukat bulmak oldukça önem kazanmıştır.

Ülkemizde her yıl 600,000 kişi boşanmaktadır ve boşanmaların çoğu şiddetli geçimsizlik ve terk etme nedenlerine dayanmaktadır, bu nedenlerin dışında evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve zina izlemektedir.

Boşanma yorucu ve uzun sürebilen bir süreçtir ve iki farklı boşanma türü vardır; anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olarak ikiye ayrılır.

Anlaşmalı boşanmada çiftler nafaka, velayet ve mal paylaşımı gibi konularda anlaşmış karşılıklı olarak boşanma istediklerini beyan ederler ve bu şekilde hızlı ve kolay bir şekilde boşanmaları sağlanır.

Çekişmeli boşanma davasındaysa taraflar nafaka, velayet ve mal paylaşımı konusunda herhangi bir anlaşmaya varamamışlardır ve taraflar bu konularda mahkemenin karar vermesini isterler.

Çekişmeli boşanma davaları daha uzun ve yıpratıcı bir süreç olabilmektedir ve anlaşmalı boşanma davasına göre daha uzun sürmektedir çünkü tarafların iddialarını ispatlamaları ve mahkemenin buna göre karar vermesi gerekmektedir.

Boşanma Avukatının Görevleri Nelerdir?

Boşanma avukatının görevi dava sürecinde müvekkilinin rahat ve kolay bir şekilde davayı sonuçlandırmasını sağlamak ve davada müvekkilini en iyi şekilde savunmaktır.

İyi bir hukukçu müvekkiline davanın her bölümde bilgilendirir ve müvekkilinin mahkeme salonunda nasıl davranması gerektiğinden tanıkların seçilmesine kadar her konuda plan yapar.

Adana Boşanma Avukatı boşanmalarda ortaya çıkan meseleler ile mülk ve ebeveynlik sorumluluklarının bölünmesinden doğan sorunlara aşina olmalıdır.

Çoğu durumda bu, vergi, finans ve gayrimenkul iş ve kanunlarını bilmek anlamına gelir ve suçluluk konusu ise ceza hukukunu bilmesi gerekir.

Her hukuksal vaka birbirinden farklıdır Genel olarak, boşanma prosedürü iki türdür - karşılıklı rıza boşanması ve çekişmeli boşanmadır ve karşılıklı rızanın boşanması için, boşanma avukatı müzakere konusunda etkili olmalıdır, çünkü sonuçta ortaya çıkan temel hususlar müzakere edilecek ve verimlilikle çözümlenecektir.

Yasal uygulamalarını aile hukukuna adamış bir avukat, boşanma prosedürüyle başa çıkmak için daha nitelikli olmalıdır ve aile hukuku, yasal uygulamada karmaşık bir alandır ve birisinin doğru yeteneklere ve prosedürün karmaşıklıklarını ele almaya dahil olması, potansiyel yararınızı daha da ileriye taşımak için inanılmaz derecede işe yarayacaktır.


İletişim Bilgileri

  +90 (533) 634 24 25

  info@cerensumer.av.tr

  Gazipaşa Mh. Ordu Cad. No:7 Dinçkan Apt. A Blok Daire:3, 01010 Seyhan/Adana

Faaliyet Alanları