Adana En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur

Adana En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur

Adana En İyi Boşanma Avukatı bulmak önemlidir ve evlilik birliği herhangi bir neden dolayı sarsılmışsa ve tarafların birbiri ile duygusal olarak bağları kopmuşsa boşanma kaçınılmaz olmaktadır.

Çocukların ya da tarafların sağlığı ve mutluluğu için boşanma işlemi karşılıklı saygı çerçevesinde yapılmalıdır ve dava süreci ve dava başlangıcında tarafların avukatları kişilere vekillik ederler.

Boşanma Davası Nedenleri Nelerdir

1-) Anlaşmalı Olarak Boşanma: Evlilikler boşanmak için yapılmaz ancak evlilik birliği tamamen sonlanması konusunda iki tarafta hem fikir olunmuşsa, evlenirken gösterilen saygı boşanırken de gösterilmelidir.

Bu sonuç da anlaşmalı boşanma kurumunu ortaya çıkarmıştır. Ortak çocuklar varsa onların velayetleri, sahip oldukları menkul, gayrimenkul ve araçların paylaşımı, nafaka ve tazminat konuları anlaşarak düzenlenen bir protokol çerçevesinde tek celsede boşanma ile sonuçlanmaktadır.

Adana En İyi Boşanma Avukatı sayesinde bu şekilde boşanma yolunu seçen, çiftler yıpranmadan ve yıpratmadan boşanmayı başarabilmekte ve anlaşmalı boşanmalarda karşılıklı yitirilmemmiş saygı ve doğru mal paylaşımı çok etkili olmaktadır.

2-) Şiddetli Geçimsizlik İle Boşanma: Ülkemizde açılan boşanma davalarının çok büyük bir yüzdesi şiddetli geçimsizlik üzerine açılan davalardır çünkü yaşanılan sorunların birçoğu bu şekilde adlandırılarak dava açılmaktadır.

Kaynağı ne olursa olsun şiddetli geçimsizlik diye adlandırılan davalar çekişmeli ve çok uzun sürmektedir ve bu davada davayı açan kişi, evliliğin bitmesinde karşı tarafın kusurlu olduğunu ve boşanmanın karşı taraf yüzünden oluştuğunu tanık ve diğer delillerle ispat etmek zorundadır.

3-) Özel Sebeplerle Boşanma: Anlaşmalı ve şiddetli geçimsizliğe dayalı boşanma davalarının dışında açılan özel boşanma davaları çoğunlukla özel sebeplere dayalı açılır.

Bunlar altı aydan fazla sürmüş terk, akıl hastalığı, cana kast ve fena muamele, onur kırıcı davranış, zina, suç işlemek ve haysiyetsiz bir yaşam sürmek gibi sebeplerdir.

Ancak çoğunlukla ileri sürülen nedenler genel manada gerekçe nedenler değildir çünkü pek çok sorun şiddetli geçimsizlik başlığı altında toplandığından daha çok boşanma davalarında özel steplerle boşanma isteği de şiddetli geçimsiz nedeniyle açılan boşanma davası gibi gösterilir.

Adana Boşanma Davası Avukat Ücretleri Ne Kadardır?

Adana boşanma avukatı ücretleri yapılan avukatlık hizmetlerinin bedelidir. Dava boyunca alınacak ve taraflardan istenecek boşanma davası ücretleri ve masrafları birlikte hesaplanmalı ve taraflara bildirilmelidir.

Boşanma davası ücretleri çoğunlukla dava başında ya da dava sonuna ödenmektedir ve dava sürecine yayılan ücret ödeme sistemi daha çok karşılaşılan ödeme sistemidir.

Avukatlar Türkiye Barolar Birliği yıllık asgari avukat ücret tarifesi belirlenen ve yayınlanan cetvele göre ücret talebinde bulunurlar ve avukatlara tavsiye niteliğinde olan cetvelde belirtilen fiyatlar davanın zorluk derecesi ve uzama durumuna göre değişmektedir.

Anlaşmalı boşanmalarda Adana boşanma avukatı ücretleri 4.600,0 TL çekişmeli boşanma davalarında 6.800,00 TL olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte maddi manevi tazminat istenmesi durumda olan davalarda 6.800,00 TL ve dava değerinin ’ i kadar da vekâlet ücreti bu bedele eklenmektedir.

Çekişmeli boşanma davalarında ortalama 7.000 TL ile 12.000 TL arası bir ücret belirlenmiş olmakla beraber, yargılama masrafları, boşanma davası ücretleri de yine avukatlık ücretlerini ifade etmektedir.

Adana En İyi Boşanma Avukatı sayesinde cekişmeli boşanma süreçleri daha kolay olmaktadır ve bazen yıllara dayanmaktadır ve adana bölgesi ve çevresine sunulan avukatlık hizmetleri ve ücretleri Adana Barosu yetkisi ve kontrolünde olmaktadır.

Boşanma dava süreleri hakkında kesin konuşabilmek için dava detayları ve tarafların talepleri incelendikten sonra bir ücret tespiti yapılmalıdır. Mahkemelerin iş yoğunluğu ve boşanma sebeplerinin ispatlanma süresi davanın uzamasına neden olmaktadır.


İletişim Bilgileri

  +90 (533) 634 24 25

  info@cerensumer.av.tr

  Gazipaşa Mh. Ordu Cad. No:7 Dinçkan Apt. A Blok Daire:3, 01010 Seyhan/Adana

Faaliyet Alanları