Araç Hasar Değer Kaybı Davaları ve Tanzim Edilmesi

Araç Hasar Değer Kaybı Davaları ve Tanzim Edilmesi

Araç Hasar Değer Kaybı git gide popüler olmaktadır ve bir aracın kaza sonucu maddi hasar alması kaçınılmazdır. 

Bunun sonucunda hasar gören parça değişir, araçta herhangi bir parça boyanabilir ve bu tamir etme işlemi kusursuz olarak yapılsa dahi satın alma işleminde bu hasar aracın maddi değerini düşürecektir. 

İşte buna araç değer kaybı denmektedir ve kaza yapmış Aracınızın değer kaybını öğrenmek ve hemen tanzim etmek için bize ulaşabilirsiniz ve aracınızın Değer Kaybını Tanzim Etmek İçin Bizi Arayabilirsiniz.

 Araç Değer Kaybı Hesaplama ve Hukuki Boyut

Araç Hasar Değer Kaybı kazaya karışan araçta sorumlu tutulan taraf için de araç sahibi için de önemlidir.

 Bir kaza sonrasında hukuki bir süreç işlemektedir. Bu süreç sonucunda sorumlu olan taraf için bir değer kaybı hesaplanır ve aracın tamirinin yanı sıra değer kaybı ücreti istenir. 

Burada bilinmesi gereken nokta bu değerin sigorta tarafından da karşılanabilir olmasıdır ve bunun karşı tarafın kusurlu olması ve aynı zamanda aracın km'si 110.000'i geçmemeli ve kazanın 2 yıl içerisinde gerçekleşmiş olması gerekir. 

Bir aracın değer kaybını hesaplamak için pek çok faktör birlikte incelenir ve burada bir bilir kişi tarafından ekspertiz edilen aracın değerlendirilmesi yapılır. 

Aracın daha önce hasarı olup olmadığı, km'sinin kaç olduğu gibi faktörler bu noktada etkilidir. Bu gibi durumlarda bir avukattan yardım istemek gerekebilir ve bu nedenle Adana araç değer kaybı için Ceren Sümer'den randevu alabilirsiniz.

 Araç Değer Kaybından Faydalanmak İçin

Araç Hasar Değer Kaybı yönetmeliğine göre eğer kazada haklı taraf siz iseniz bu ücreti alabilirsiniz ve kaza sırasında taraflar kaza tespit tutanağı hazırlamak zorundadır ve bunu polis olmadan da hazırlamak mümkün.

Ardından maddi hasar haricinde araç değer kaybı için kazaya karışan taraf araç değer kaybı tazminatı davası açabilmektedir. 

Bu hukuki süreci devam ettirmek için Adana araç değer kaybı konusunda yardımcı olmak adına bu hizmetleri sunan büromuza uğrayabilirsiniz ve aynı zamanda Adana araç değer kaybı konusunda yetkin Ceren Sümer ile görüşmek için sitemizden telefondan yardım almanız mümkündür. 

Türk hukuku Karayolları yönetmeliğine göre araç değer kaybı için maddi hasar haricinde bir ücret talep etmeyi öngörmüştür. Ancak bu talebin miktarını net sınırlarla ayırmamıştır. 

Bu bakımdan hem aracın değer kaybını hesaplamak adına hem de hukuk süreçleri doğru işletmek adına gerekli kişilerden gereken yardımı almak önemlidir.

 


İletişim Bilgileri

  +90 (533) 634 24 25

  info@cerensumer.av.tr

  Gazipaşa Mh. Ordu Cad. No:7 Dinçkan Apt. A Blok Daire:3, 01010 Seyhan/Adana

Faaliyet Alanları