Adana Boşanma Davası Avukatı Ücretleri

Adana Boşanma Davası Avukatı Ücretleri

Adana Boşanma Davası Avukatı Ücretleri

Adana Boşanma Davası Avukatı Ücretleri avukattan avukata değişlik gösterebilir. 

Ücret çoğunlukla davanın karışıklığına bağlıdır ve boşanma davası iki türlüdür; anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davasıdır. 

2023 yılı için Adana barosu çekişmeli ve boşanma davaları için ayrı ayrı iki farklı boşanma ücreti vermiştir. Unutmamınız gereken her boşanma davası için davanın zorluğuna, evlilik içindeki olaylara ve dava türüne göre boşanma davaları ücretleri değişmektedir. Standard bir boşanma davası ücreti dünyada olmadığı gibi ülkemizde de yoktur. Çünkü her dava birbirinden ayrıdır.

Anlaşmalı boşanma davasında taraflar çocukların velayeti, nafakanın miktarı ve mülklerin paylaşımı konusunda tamamen anlaşmaya varmış olmaları gerekmektedir. 

Anlaşmalı boşanma davası açabilmek için tarafların en az bir yıl evli kalmaları gerekmektedir. Çekişmeli davaya göre fiyatı daha az olmakla birlikte dava daha hızlı bir şekilde sonuçlandırılır.

Çekişmeli Boşanma Davası

Adana Boşanma Davası Avukatı Ücretleri, dava türüne göre de değişmektedir. Çekişmeli boşanma davaları daha karmaşık ve daha maliyetlidir ve taraflar velayet, malların bölüşülmesi konularında fikir birliği oluşturamamışlardır. 

Tarafların iddialarını ispatlamaları için tanık dinlenir. Uzlaşma teklifi oluşursa avukatlar arasında müzakereler oluşturulur ve boşanma dilekçeleri hazırlanır veya karşı tarafından dilekçesine cevap verilir.

Adana Boşanma Davası Avukatı Ücretleri standard değildir her dava için farklı olmaktadır. Çekişmeli boşanmada bu konunun uzmanı bir avukata başvurmak çok önemlidir ve boşanmanız için en iyi ve en doğru avukatı bulmak çok önemlidir. 

Boşanma ya da "evliliğin sona ermesi", evlilik ilişkisinin yasal olarak sona ermesidir ve boşanma süreci, aile hukuku avukatları tarafından idare edilir ve mal paylaşımı ile çocuk velayeti gibi meseleleri içerir. 

Bir boşanmada ekonomik ve diğer çıkarlarınıza yetenekli bir avukat tutmanız önemli olmakla birlikte, kişisel düzeyde rahat hissettiğiniz bir avukat bulmak çok önemlidir. 

Boşanma, yasal bilgi birikimine ek olarak hassas insan becerilerine ihtiyaç duyan yoğun bir duygusal süreçtir.

Adana Boşanma Davası Avukatı Ücretleri maliyetler değişken, zamana dayalı ve tarafların davranışlarına büyük ölçüde bağımlıdır. 

Çoğunlukla, bir veya iki yıl zarfında hizmet ettikten sonra, her iki taraftaki avukatlar ve savunucular konuşmaya başlayacaktır. 

Deneme tarihi yaklaştıkça, uzlaşma müzakerelerinin yoğunluğu artar. Tüm boşanma davalarının % 50s inde, genellikle mahkeme gününden önce veya sonrasında bir uzlaşma anlaşması yapılmaktadır. 

Uzlaşılmayan davalarda çekişmeli boşanma prosedürü uygulanır ve çekişmeli boşanma davaları anlaşmalı boşanma davalarına göre daha uzun ve masraflıdır. 

Avukat Ceren Sümer Cilli boşanma davalarında uzmanlaşmış çok sayıda farklı dava tecrübesi olan bir avukattır ve boşanma davalarının kişiler için ne kadar hassas ve yıpratıcı olduğunu deneyimlediği için yaklaşımı müvekkillerinin boşanma sürecini daha kolay atlamasını sağlar.


İletişim Bilgileri

  +90 (533) 634 24 25

  info@cerensumer.av.tr

  Gazipaşa Mh. Ordu Cad. No:7 Dinçkan Apt. A Blok Daire:3, 01010 Seyhan/Adana

Faaliyet Alanları