Adana Tazminat Avukatı

Adana Tazminat Avukatı

Adana Tazminat Avukatı

Adana Tazminat Avukatı mesleğinde deneyimli ve uzmanlaşmış olmalıdır ve tazminat davaları hakkında internet üzerinde okuduğunuz tüm yazıları unutun ve konsantrenizi bu yazıya verin. 

Çünkü bu yazı içerisinde sizlere tazminat davalarının çeşitlerini, nasıl tazminat davası açabileceğiniz, ne durumda tazminat davaları açmaya hakkınız olduğunu, kimlerin tazminat davası açabileceğini anlatacağız. 

Eğer sizde haklarınızın ihmal edildiğini fark ettiyseniz ve tazminat davası açmak istiyorsanız en doğru yere geldiniz ve hiç gecikmeden başlamak istiyorum.

Maddi ve Manevi Tazminat

Tazminat davaları ikiye ayrılmaktadır ve maddi ve manevi olmak üzere iki çeşit tazminat davası bulunmaktadır. 

Maddi tazminat davaları genellikle bir problem sonucu ortaya çıkan maddi hasarı karşılattırmak için açılan davalardır.

Genellikle haklı olan taraf bellidir ve kazanır ve maddi tazminat davaları kazanıldığında tüm hasar problemi ortaya çıkaran kişi tarafından ödenmek zorundadır. 

Manevi tazminat davası ise yaşanan bir problem sonucunda bahsi geçen kişinin yaşadığı psikolojik yıkım, bulunduğu ruh hali gibi manevi sorunlarını çözebilmek için ödenmesi gereken tazminatlar için açılır. 

Bu tazminat davasının sonucunda bahsi geçen kişinin sorunları çözülmelidir.

Maddi ya da manevi tazminat davasını açabilmek için bazı sebepler olmak zorundadır ve bu sebepler içerisinde en başta tabii ki maddi ya da manevi bir zararı gidermek vardır. 

Genel olarak iş kazasından kaynaklı açılan tazminat davaları, trafik kazası sonucu ortaya çıkan giderleri gidermek için açılan tazminat davaları, sözleşme ihlali sonucunda hakkını aramak için açılan tazminat davaları, suç işlendiği için açılan tazminat davaları, sağlık problemi sonucunda doktorun tedavisini hatalı yapması sonucu açtığınız tazminat davaları gibi birçok tazminat davası sebebi vardır. 

Eğer bu sebeplerden birisi ile sizde karşı karşıya iseniz hemen bizimle iletişime geçebilir ve tazminat davanız hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tazminat Davası Nasıl Açılır?

Adana Tazminat Avukatı tazminat çeşitleri konusunda uzman olmalıdır ve manevi ya da maddi bir tazminat davasını sebebi ne olursa olsun zarara uğramış kişi tazminat davasını her şekilde açabilir. 

İş ya da trafik kazası sonucunda zarar görmüş bir kazazede, doktorunun hatası sonucunda vücudundan bir uzvu zarar gören bir hasta ya da boşanma sonucunda eşlerden herhangi birisi manevi bir tazminat davası açabilmektedir. 

Eğer tazminat davası ölen bir kişi adına açılacaksa kesinlikle ölen kişinin yakınları tarafından açılmalıdır ve bu tarz tazminat davalarına hukuk içerisinde “destekten yoksun kalma tazminatı” adı verilmektedir. 

Ölmüş olan insanın annesi, babası, eşi ve çocukları istediği şekilde tazminat davası açabilir ve ölene karşı hiçbir desteği olmamasına rağmen ölen kişi için üzüntü duyan birinci derece yakınları tazminat davasını açabilmektedirler. 

Eğer bahsi geçen kişi ölmemiş ve sadece yaralandıysa hiçbir şekilde birinci derece yakınları bu durumdan yararlanarak tazminat davası açamaz, ancak bir gözün körleşmesi ya da vücut uzuvlarından birisinin kopması gibi ağır yaralanmalar yaşandıysa yaralanan kişinin yakınları manevi tazminat talep edebilmektedir. 

Daha detaylı bilgi için yine bizimle iletişime geçmeyi sakın unutmayın.


İletişim Bilgileri

  +90 (533) 634 24 25

  info@cerensumer.av.tr

  Gazipaşa Mh. Ordu Cad. No:7 Dinçkan Apt. A Blok Daire:3, 01010 Seyhan/Adana

Faaliyet Alanları