Sosyal Medyanın Boşanma Davaları Üzerindeki Etkisi

Sosyal Medyanın Boşanma Davaları Üzerindeki Etkisi

Sosyal Medyanın Boşanma Davaları Üzerindeki Etkisi yadsınamaz bir gerçektir ve yapılan araştırmalara göre Facebook kayıtlarında yıllık % 20'lik bir artışın boşanma oranlarında% 2,18 ile% 4,32 arasında bir artışla ilişkili olduğu bulundu.

Çalışmanın bireysel anket sonuçlarından elde ettiği model, sosyal medya kullanmayan kişilerin evliliklerinde düzenli olarak sosyal medya kullananlara göre % 11 daha mutlu olduğunu gösteriyor.

Bazı araştırmalar, Instagram, Snapchat ve Facebook'un gibi sosyal uygulamaların, eşleri hakkında bilgi almak için sosyal medyaya giren kıskanç ve güvensiz eşlere kolay erişim sağladığını açıkça ortaya koymuştur.

Hızla gelişen teknoloji, birçok farklı sosyal medya uygulamasının da ortaya çıkmasına yol açtı ve sosyal medya daha çok insanların birbiri ile ilişkiler kurduğu, kendileri hakkında paylaşımlar yaptığı platformlar olarak bilinir.

Ancak gün geçtikçe sosyal medyanın işlevi de amacı da değişmeye başladı. Hal böyle olunca da sosyal medyanın insanın gerçek hayatı üzerindeki etkisi de artmaya başladı.

Aslında birçok insan sosyal medya üzerinde gerçek olmayan sahte yaşamlar kuruyor kendine ve bu yaşamları terk edip gerçek hayata döndüklerinde ise aradıklarını bulamıyorlar ve gerçek hayat onlara zevk vermiyor.

Sosyal medyada kurdukları ilişkiler daha gerçekçi geliyor ve bu da günümüzün en dikkat çekici konularından birine kadar uzanıyor. Sosyal medyanın evlilik üzerindeki etkisi.

Sosyal Medyanın Evlilik Üzerindeki Etkisi

Sosyal Medyanın Boşanma Davaları Üzerindeki Etkisi evli çiftler üzerindeki etkisinin gün geçtikçe arttığı iddia ediliyor. Ki buna yanlış demek yalan olur.

Çünkü hayatın her alanında olduğu gibi, evlilik üzerinde de sosyal medyanın etkisi azımsanamayacak kadar büyüktür ve sosyal medyanın negatif etkisi bulunmaktadır.

Çiftlerden en az birisi dahi sosyal medya ile fazla haşır neşir oluyorsa, bu durum her iki tarafın da olumsuz etkilenmesine yol açıyor ve evliliğin yıpranmasına neden oluyor.

Örneğin; çiftlerden biri sürekli olarak sosyal medyada vakit geçiriyorsa, bu durum çiftin arasına soğukluk sokacaktır çünkü sosyal medya ile meşgul olan kişi, eşinin hiçbir şeyi ile ilgilenmez.

Gerçek hayatta var olan bir hayattansa sahte olan bir yaşamı tercih eder.

Sosyal Medya ve Boşanma Davalarındaki Artış

Sosyal medyanın popüler hale gelmesi ile boşanma davaları da artmaya başladı ve çiftler arasında süregelen sosyal medya tartışmaları ciddi boyutlara ulaştığında, boşanma kararını kolayca alabiliyorlar.

Sosyal medya bağımlılığı çiftleri birbirinden uzaklaştırıyor ve boşanmayı kolaylaştırıyor öte yandan sosyal medya üzerindeki eylemler de çiftler arasında problemlere yol açıyor.

Sosyal Medyanın Boşanma Davaları Üzerindeki Etkisi birçok evliliği bitirmekte ve anlaşmazlıklara neden olmaktadır ve sosyal medya kullanımı toplulumuz hızla artmaktadır.

Örneğin; sosyal medya üzerinde karşı cinsten insanlar ile konuşmak, arkadaş sayısının çok olması ve hatta eşinizin istemediği fotoğrafları paylaşmanız bile bir kusur olarak kabul edilebilir.

Bu gibi etmenler dolayısıyla evlilik kolayca sona erdirilebiliyor ve çiftler, sosyal medya yüzünden anlaşmazlığa düşerek boşanma kararı alabiliyor. Bu yüzden de sosyal medyanın boşanma davalarını arttırması kaçınılmaz hale geliyor.


İletişim Bilgileri

  +90 (533) 634 24 25

  info@cerensumer.av.tr

  Gazipaşa Mh. Ordu Cad. No:7 Dinçkan Apt. A Blok Daire:3, 01010 Seyhan/Adana

Faaliyet Alanları